Intensywne prace związane z odśnieżaniem dróg we Wrocławiu – 56 pługosypiarek w akcji

Intensywne prace związane z odśnieżaniem dróg we Wrocławiu – 56 pługosypiarek w akcji

Zmagając się z obfitującymi opadami śniegu, Wrocław postanowił przeciwdziałać trudnym warunkom na drogach. Już od wczesnych godzin porannych, począwszy od 5.30, aż 56 pługosypiarek rozpoczęło działania, mające na celu utrzymanie przejezdności dróg. Te specjalistyczne pojazdy nie tylko usuwały śnieg, ale także rozsypywały sól, aby zapobiec powstawaniu śliskości na jezdni.

Opady śniegu występujące od poprzedniego dnia i przewidywane do końca soboty, niestety utrudniają codzienne funkcjonowanie w mieście. Szczególnie zauważalne jest to podczas szczytu ruchu samochodowego, kiedy możliwość swobodnego poruszania się jest kluczowa.

Spółka Ekosystem, nadzorująca proces odśnieżania, informuje o intensywnych pracach prowadzonych przez cały dzień. Do godziny 11:00, pługosypiarki zostały skierowane z powrotem do bazy w celu uzupełnienia zapasów paliwa oraz soli. Następnie wracają do pracy, kontynuując misję utrzymania bezpieczeństwa na drogach Wrocławia. Szczegółowe informacje wskazują jednak, że obowiązek odśnieżania dróg wewnętrznych oraz chodników przed domami spoczywa na samych mieszkańcach.