Technikum nr 15 we Wrocławiu obchodzi 14. edycję Tygodnia Kultury

Technikum nr 15 we Wrocławiu obchodzi 14. edycję Tygodnia Kultury

Wrocławskie Technikum nr 15 co rok od 14 lat przekształca się w prawdziwe centrum kultury podczas rocznego świętowania Tygodnia Kultury. Zamiast tradycyjnych lekcji, uczniowie mają okazję do uczestnictwa w warsztatach, spektaklach, wykładach czy nawet odwiedzin wystawy znanych artystów.

Małgorzata Fuglewicz, dyrektorka szkoły, w rozmowie z Radiem Wrocław podkreśla: „To jest projekt, który ma na celu wyjście uczniów poza granice sali dydaktycznej. Organizujemy liczne wystawy, organizujemy wyjścia do kina i na interesujące wydarzenia kulturalne. Ponadto zapraszamy do nas gości.”

Zwolennikami tego pomysłu są również sami uczniowie, którzy cieszą się z możliwości decydowania o tym, w jakich działaniach chcą brać udział. Do ich dyspozycji jest wiele propozycji, które zachęcają do opuszczenia murów szkoły.

W tegorocznym programie Tygodnia Kultury można znaleźć kilkadziesiąt różnorodnych propozycji. Wśród nich jest między innymi wykład dotyczący księżnej Daisy, wizyta na wystawie Zdzisława Beksińskiego, warsztaty rękodzielnicze i typograficzne, pokaz mody upcyklingowej oraz quiz z savoir-vivre’u przeznaczony dla uczniów i pracowników. W przeszłości szkoła zorganizowała również biletowany monodram Wojciecha Pszoniaka.