Kolizja na Grabiszyńskiej wywołana przez nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy

Kolizja na Grabiszyńskiej wywołana przez nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy

W wyniku nieodpowiedzialnej jazdy kierującego oplem doszło do kolizji na jednym z wrocławskich skrzyżowań. Kierowca ten, łamiąc przepisy ruchu drogowego, przekroczył linię zatrzymania przy czerwonym świetle i uderzył bokiem w inny samochód. Skutkiem tego incydentu była znaczna zwłoka w ruchu miejskim na ulicy Grabiszyńskiej.

Według Wojciecha Jabłońskiego, rzecznika Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który udzielił informacji, nieodpowiedzialny kierowca opla przekroczył skrzyżowanie przy czerwonym świetle i uderzył w bok jadącej prawidłowo kię. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł obrażeń. Ruch na ulicy Grabiszyńskiej powrócił do normy około godziny 13. Dodatkowo, jak informuje policja, obaj kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

Policja wykorzystała ten incydent jako przypomnienie dla wszystkich kierowców o konieczności dostosowywania prędkości do panujących warunków na drodze. Policjant Jabłoński szczególnie zwraca uwagę na to, jak ważne jest zachowanie ostrożności, gdy nawierzchnia jezdni jest śliska.