Doroczna akcja stowarzyszenia Odra-Niemen wspierająca kombatantów

Doroczna akcja stowarzyszenia Odra-Niemen wspierająca kombatantów

Ilona Gosiewska, prezeska stowarzyszenia Odra-Niemen, zaznacza, że corocznie gromadzą dary i środki finansowe w celu przygotowania prezentów świątecznych zarówno dla kombatantów rezydujących na terenie Polski, jak i tych z Kresów. Dodatkowo, ze względu na coraz mniejszą liczbę żyjących kombatantów a niewyczerpane zasoby darów, organizują również paczki dla polskich społeczności na wschodzie Europy.

Rozpoczęto kolejną edycję tradycyjnej akcji „Rodacy Bohaterom”, która jest organizowana przez stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem jest zebranie funduszy oraz darów, które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla kombatantów.

Gosiewska podkreśla, iż każdego roku bez wyjątku zbierane są dary oraz fundusze, które następnie przeznaczane są na tworzenie prezentów świątecznych nie tylko dla kombatantów z Kresów, ale również dla tych mieszkających w Polsce. Z uwagi na fakt, że liczba kombatantów systematycznie maleje, a darów wciąż jest wiele, zdecydowano się na przygotowanie dodatkowych paczek dla Polaków żyjących na Litwie, Łotwie, Ukrainie oraz Białorusi – dodała prezeska stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Odra-Niemen zainicjowało tę akcję 15 lat temu, po tym jak jego członkowie spotkali polskich kombatantów Armii Krajowej mieszkających na Białorusi. Od tamtej pory co roku organizowane są transporty z darów dla Polaków przebywających na wschodzie kontynentu.