Izabela Bodnar, kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia, zobowiązuje się do realizacji postulatów mieszkańców TBS

Izabela Bodnar, kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia, zobowiązuje się do realizacji postulatów mieszkańców TBS

W wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia Izabela Bodnar, reprezentująca Trzecią Drogę, podjęła decyzję o wsparciu mieszkańców Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS) we Wrocławiu. W swojej deklaracji zobowiązała się do realizacji ich postulatów, które wcześniej zawarte były w programie Grzegorza Prigana, kandydata z KWW Wrocławianie dla Wrocławian. „Gdy osiągnę stanowisko prezydenta, nie dopuszczę do żadnej krzywdy wobec was” – zadeklarowała.

Deklaracja Bodnar miała miejsce podczas środowej konferencji prasowej, na której wystąpiła razem z Priganem. Podkreśliła, że jej cel to realizacja postulatów mieszkańców TBS. Prigan, który jest prawnikiem działającym na rzecz mieszkańców TBS w sprawach sądowych dotyczących obniżenia czynszu, już kilkakrotnie odniósł sukcesy sądowe. „Gdy zostanę prezydentką, moim priorytetem będzie wasza ochrona. Wyraźnie widać, że brakowało tutaj dobrej woli, by znaleźć dla was korzystne rozwiązanie. Moim celem jest troska o ludzi i chcę, aby wszyscy byli zadowoleni” – podkreśliła Bodnar.

Bodnar zapowiedziała także, że razem z Priganem pracować będą nad rozwiązaniem trudnej sytuacji mieszkańców TBS i zawarciem ugody z miastem. „Nie chcę na razie mówić o szczegółach, ale zrobimy wszystko, by ten konflikt, który nie daje wam spokoju nawet po nocach, został zażegnany” – dodała kandydatka na prezydenta.