Jacek Sutryk zdobywa poparcie wójtów i burmistrzów z aglomeracji wrocławskiej w wyścigu o reelekcję na stanowisko prezydenta miasta

Jacek Sutryk zdobywa poparcie wójtów i burmistrzów z aglomeracji wrocławskiej w wyścigu o reelekcję na stanowisko prezydenta miasta

W kontekście nadchodzących wyborów, Jacek Sutryk, obecny prezydent Wrocławia, zdobył poparcie kilkunastu lokalnych liderów, w tym wójtów i burmistrzów spoza granic miasta. Te osoby, reprezentujące różne gminy z aglomeracji wrocławskiej, zdecydowały wesprzeć starania Sutryka o kolejną kadencję.

Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce, podkreślił doskonałą współpracę z prezydentem Sutrykiem w poprzednim okresie. Zdaniem Kopecia, wiele inicjatyw wymaga jeszcze dokończenia. Jako przykład takiej inwestycji wymienił planowane połączenie rowerowe Wysokiej. Kopeć przypomniał również o udanych projektach realizowanych wspólnie z Sutrykiem – jak np. połączenie rowerowe przez aleję Karkonoską dla Bielan Wrocławskich.

Swoje doświadczenia ze współpracy z Wrocławiem opisał również Robert Fryt, wójt Dziadowej Kłody. W trudnych chwilach, jak choćby po zniszczeniach spowodowanych silnymi wiatrami, mogli liczyć na pomoc ze strony stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska, które przekazało środki na najpilniejsze potrzeby.

Jacek Sutryk podkreślał, jak istotne są dobre relacje między sąsiadującymi gminami. Prezydent podał przykład współpracy transportowej: z 8 gminami Wrocław współdziała w kwestii komunikacji autobusowej, natomiast aż z 30 gminami – jeżeli chodzi o transport kolejowy.

Drugą turę wyborów na stanowiska samorządowe, w tym pozycję wójta, burmistrza i prezydenta miasta, zaplanowano na najbliższą niedzielę.