Jazztopad 2020 do obejrzenia online

Jazztopad 2020 do obejrzenia online

Jazztopad 2020 do obejrzenia online

Jazztopad 2020 do obejrzenia online. Już kilka miesięcy temu opracowano cały plan Jazztopadu, ale trzeba było nanieść pewne zmiany ze względu na pandemię. Z tego powodu będziemy mogli uczestniczyć w festiwalu tylko za pośrednictwem internetu, ale to nie powinno ograniczyć naszych wrażeń. Festiwal zaczyna się dziś, 17 listopada, i potrwa do czwartku, 19 listopada. W ciągu tych dni odbędą się trzy koncerty, na których wystąpi Trio Joanny Dudy, Dominik Wania i Resina. Wszystkie te występy zaczynają się o 20.00. Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

Wtorek

Na dzisiejszym koncercie, 17 listopada, wystąpi pianistka Joanna Duda razem ze swoim trio. Trio powstało trzy lata temu, ale do dziś trudno zaklasyfikować je do konkretnego gatunku. Pianistka lubi eksperymentować, bawić się formą i wykorzystywać tradycyjne nurty do swoich własnych pomysłów. Jest to wyraz jej miłości do muzyki ale też chęć zaskoczenia słuchaczy swoimi pomysłami. Oprócz pianistki zagrają z nią Maksymilian Mucha – kontrabasista – oraz Michał Bryndal – perkusista. Na koncercie możemy spodziewać się gratki dla każdego fana jazzu, czyli improwizacji.

Środa

Pianista Dominik Wania zaprezentuje na Jazztopadzie swój repertuar z płyty „Lonely Shadows”. Inspiracje artysty pochodzą m.in. z obrazu Zdzisława Beksińskiego, który tak samo jak Wania pochodził z Sanoka. Można się więc spodziewać wielu wrażeń i refleksyjnego charakteru występu. Wania swego czas zachwycił fanów jazzu swoimi własnymi interpretacjami klasycznych autorów. Koncertu będziemy mogli posłuchać 18 listopada o godz. 20.00.
Czwartek

Czwartek

19 listopada zagra dla nas Karolina Rec, występująca pod pseudonimem Resina. Ta wiolonczelistka lub eksperymentować z brzmieniem i próbuje wykorzystywać swoją twórczość na wielu polach. M.in. komponowała już muzykę do spektakli. Teraz jest w trakcie przygotowań do nowej płyty, która ma się ukazać w 2021 r. Już w czwartek będziemy mogli usłyszeć utwory z nadchodzącej płyty i ocenić sami. Mimo że nie będziemy mogli zapoznać się z tym materiałem na żywo, możemy być spokojni, że talent Resiny nie ujdzie naszej uwadze.

Jazztopad 2020

Melomani spragnieni jazzu mogą już oczekiwać godziny 20:00, aby wysłuchać pierwszego z koncertu. Wszystkie występy będą dostępne za darmo dzięki transmisji live. Oprócz wydarzeń muzycznych warto też zapoznać się z inicjatywami sportowymi, jaki ma dla nas do zaoferowania Wrocław.