Nowa hala sportowa już wkrótce we Wrocławiu

Nowa hala sportowa już wkrótce we Wrocławiu

Nowa hala sportowa już wkrótce we Wrocławiu

Nowa hala sportowa już wkrótce we Wrocławiu. Młodzież z Wrocławia na pewno zna halę Młodzieżowego Centrum Sportu, znajdującego się przy ul. Parkowej. Dla osób, które chętnie z niej korzystają, mamy dobrą wiadomość. Mianowicie do końca roku będzie w niej prowadzony całkowite remont. Prace obejmą m.in. wymienienie nawierzchni i odmalowanie ścian.

Przebieg pracy

Stara nawierzchnia była używana już przez bardzo długi czas, a więc pora na małą zmianę. Nie ma się co dziwić, że nawierzchnia jest obecnie w stanie, jaki możemy określić jako „zużyty”. Na hali trenuje bardzo dużo drużyn dziecięcych, młodzieżowych, ale też dorosłych. Odbywają się na niej naprawdę intensywne treningi, więc każdy przyzna, że zasłużyła na lekkie odświeżenie.

Dokonano już rozbiórki i utylizacji starej nawierzchni, a teraz czas na wstawienie czegoś w jej miejsce. Będzie to betonowa posadzka, zawierająca termoizolację i hydroizolację. Następnie będzie się na niej mieścić wielowarstwowa nawierzchnia, składająca się z tworzyw sztucznych. Pracownicy, zajmujący się remontem, odmalują część ścian i zainstalują nowe bramki do piłki ręcznej.

Jak wyglądają plany?

Na inwestycję przeznaczono 448 950 złotych, a nowa hala sportowa ma być gotowa już pod koniec tego roku. Sportowcy będą zaś mogli skorzystać z niej już na początku stycznia 2020 r.

Nowa hala to nie wszystko

Dokładny koszt inwestycji to 448 950 złotych. Prace mają zakończyć się do końca tego roku, by od stycznia udostępnić halę do ćwiczeń. Remont hali to jednak nie wszystko, co jest w planach. Oprócz tego dokonuje się właśnie remont obiektu przy ul. Strachowskiego na wrocławskim Ołtaszynie. To rada osiedla złożyła wniosek o utworzenie miejsc dla niepełnosprawnych oraz tzw. miejsca parkingowego kiss and ride.

Remont przy ul. Parkowej to nie jedyne prace prowadzone na obiektach Młodzieżowego Centrum Sportu. Obecnie trwa m.in. remont na obiekcie przy ulicy Strachowskiego na Ołtaszynie – tam na wniosek Rady Osiedla powstają miejsca parkingowe typu „kiss and ride” oraz miejsca dla niepełnosprawnych. Zapraszamy również do zapoznania się innymi planami inwestycyjnymi we Wrocławiu.