Młody Dolny Śląsk promuje bezpieczeństwo pieszych

Młody Dolny Śląsk promuje bezpieczeństwo pieszych

Młody Dolny Śląsk promuje bezpieczeństwo pieszych

Młody Dolny Śląsk promuje bezpieczeństwo pieszych. Nikt nie kwestionuje przydatności współczesnych telefonów komórkowych i ich roli w rozwoju technologicznym. Niestety często korzystamy z nich w sposób niewłaściwy i zamiast być dla nas praktycznym ułatwieniem, stają się źródłem uzależnienia. Jednym z zagrożeń jest korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Członkowie stowarzyszenie wpadli na pomysł kampanii społecznej sprzeciwiającej się temu zjawisku.

Jaką kampanię realizuje ”Młody Dolny Śląsk?

Kampania „Odłącz się” ma na celu przemówienie do rozsądku właśnie tym nieostrożnym użytkownikom smartfonów, którzy patrzą w ekran podczas przechodzenia przez jezdnie. Wydawałoby się, że bezpieczne przechodzenie jest umiejętnością podstawową, jakiej uczymy się już w przedszkolu. Niestety bardzo dużo osób w późniejszym okresie życia jednak o tym zapomina. Przedstawiciele „Młodego Dolnego Śląska” zdecydowali się więc na malowanie ostrzegawczych napisów przed przejściami dla pieszych.

Oprócz robienia napisów członkowie stowarzyszenie prowadzą także warsztaty dla dzieci, których tematyką jest uzależnienie od telefonu. Magdalena Więcek, jedna z inicjatorek akcji, zapewnia że odbywa się to w oparciu o autorskie techniki nauczania i ekipa dołożyła wszelkich starań, aby program uczył i bawił.

Jak idzie kampania?

Napisy ostrzegawcze zaczęły się już pojawiać w takich miejscowościach jak Trzebnica i Żmigród. Ich celem jest zwrócenie uwagi przechodniów na to, aby podczas przechodzenia przez jezdnie „odłączyli się”. Dzięki skupieniu wzroku na drodze, przechodzień minimalizuje ryzyko zagrożenia i ma pewność, że dostanie się na drugą stronę ulicy bezpiecznie. W tym samym czasie Młody Dolny Śląsk nagrywa spoty dotyczące fonoholizmu, roli snu i uzależnień. Można je zobaczyć m.in. w pociągach Kolei Dolnośląskich i w Internecie.