Szpital tymczasowy we Wrocławiu prawie gotowy

Szpital tymczasowy we Wrocławiu prawie gotowy

Szpital tymczasowy we Wrocławiu prawie gotowy

Szpital tymczasowy we Wrocławiu prawie gotowy. W stolicy województwa dolnośląskiego powstanie wkrótce szpital tymczasowy specjalnie dla pacjentów chorych na COVID-19. W centrum konferencyjno-kongresowym, znajdującym się przy ul. Rakietowej, istniejące pomieszczenia będą dostosowane na potrzeby medyczne. Oprócz tego powstaną trzy hale, z czego jedna ma być gotowa już pod koniec listopada 2020 r.

Gdzie będzie mieścił się szpital tymczasowy?

Szpital tymczasowy powstanie w miejscu centrum konferencyjno-kongresowego, które znajduje się przy ul. Rakietowej. Obecnie zbudowano już konstrukcje, położono podłogi i przygotowano stanowiska dla pacjentów. Kolejny przełom w przygotowywaniu placówki będzie miał miejsce 13 listopada 2020 r. Tego dnia pracownicy zaczną montować instalację gazów medycznych, a są one niezbędne do ratowania życia. Zwłaszcza jeśli mówimy o życiu i zdrowiu pacjentów chorych na COVID-19. Resztę hal uda się zaopatrzyć w pawilon tlenowy, a także w aptekę.

Maciej Bluj, pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego informuje, że placówka będzie oferować całe zaplecze medyczne, część socjalną dla personelu a także odpowiedni monitoring pacjentów. Całym tym wyposażeniem będzie się zajmować Agencja Rezerw Materiałowych, a za zasilanie awaryjne odpowiedzialność weźmie wojsko. Instytucją, która również weźmie udział w funkcjonowaniu szpitala, jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, który poprowadzi lecznicę.

Potrzebny personel

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu ma jednak problem z personelem. Szpital apeluje, aby zgłaszały się kompetentne osoby, które będą gotowe zasilić szeregi. Również wojewoda dolnośląski zaprasza do współpracy w charakterze personelu medycznego, ale również potrzebna jest kadra administracyjna i pomocnicza. Łączne zapotrzebowanie na personel wynosi 900 osób, z czego potrzebnych jest 260 lekarzy i 600 pielęgniarek. Każda zainteresowana osoba proszona jest o wypełnienie formularza, który można znaleźć na stronie www.medycydolnyslask.pl. Pozostałe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer 885 852 303, lub pisząc pod adres e-mail: [email protected]. Informacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00).