Jeszcze sto osób czeka na dostarczenie paczki z programu pomocowego

Jeszcze sto osób czeka na dostarczenie paczki z programu pomocowego

Inicjatywa Szlachetna Paczka już ruszyła. Jeszcze sto wrocławskich rodzin musi poczekać na swoją kolej. Osoby prywatne wciąż mogą się zgłaszać, by ofiarować prezent na święta. Czas nagli, bo Weekend Cudów już za trzy dni.

Stowarzyszenie Wiosna wystąpiło z filantropijnym przedsięwzięciem pod nazwą Szlachetna Paczka, założonym przez ks. Jacka Stryczka. Dzięki tej akcji ludzie mogą wspomóc najbardziej potrzebujące rodziny wymienione w projekcie i sfinansować dla nich wiązankę prezentów na Boże Narodzenie.

Obecnie we Wrocławiu w bazie Szlachetnej Paczki znajduje się jeszcze 116 gospodarstw domowych. 460 z nich już odkryło dobroczyńców. Na całym Dolnym Śląsku wciąż jest 156 rodzin w potrzebie, które można znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki. Rodziny te różnią się od siebie – niektóre mają wielu członków, inne są samotne – i mają różne potrzeby wynikające z problemów zdrowotnych, niespodziewanych okoliczności czy braku pieniędzy na związanie końca z końcem.

Pragnienia ludków mieszkających we Wrocławiu nie różnią się szczególnie od pragnień ludzi w innych miejscach Polski. Generalnie są to całkiem zwyczajne potrzeby, począwszy od środków czystości, poprzez żywność, aż po odzież. Dodatkowo są takie gospodarstwa domowe, które mają droższe wymagania. Mimo to są one obowiązkowe, aby zaspokoić ich najistotniejsze potrzeby, takie jak łóżko piętrowe, komputer dla swoich pociech do nauki, pralka, czy okno lub podjazd dla wózków inwalidzkich.