Jedenaście tysięcy mandatów we Wrocławiu – uważajcie podczas parkowania!

Jedenaście tysięcy mandatów we Wrocławiu – uważajcie podczas parkowania!

Przez ostatni kwartał po płatnych garażach we Wrocławiu jeździły elektryczne automaty Nissana. Umieszczony na ich wierzchu skaner rejestrował rejestracje samochodów i stwierdzał, czy parkowanie zostało opłacone. Znamy liczbę nakładanych mandatów i najczęstsze błędy popełniane przez zmotoryzowanych.

Organizacja Nissana przeprowadziła badania w celu precyzyjnego dostosowania skanerów rejestracyjnych i ustalenia, czy ta opcja jest bardziej opłacalna. Na co dzień we Wrocławiu badanych jest 6 tysięcy samochodów. Wcześniej przeglądy wykonywało dwadzieścia osób. Obecnie zatrudniono czterech kierowców, którzy wykonują tę pracę na zmianę.

Dwa samochody marki Nissan, które tworzą flotę, są nieugięte w swoim zadaniu. Oprócz potwierdzania opłat za parkowanie uzyskują informacje o zajętych miejscach lub o naruszeniu zasad parkowania. System nie wybacza błędów popełnionych przez kierowcę podczas wprowadzania danych pojazdu, co oznacza, że czytnik wyśle alert nawet w przypadku błędnie wpisanego numeru rejestracyjnego.