Nowa siedziba sądu apelacyjnego za 70 milionów złotych

Nowa siedziba sądu apelacyjnego za 70 milionów złotych

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu jest w trakcie budowy nowej siedziby u zbiegu ulic Zielińskiego i Piłsudskiego. Kosztuje ponad 70 mln zł. Budowa jest konieczna ze względu na trudności z wykorzystaniem dotychczasowych budynków Sądu Apelacyjnego.

Budowa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu trwa od ponad roku. Jego obecny stan zaawansowania wynosi 29%, a fundamenty zostały już prawie w całości wykonane i zaizolowane. Wkrótce rozpocznie się murowanie. Przewiduje się, że cały projekt będzie kosztował rząd 75 379 125,14 zł i powinien zostać ukończony do grudnia 2024 roku.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu potrzebuje nowego budynku, który zastąpi dwa stare obiekty, które obecnie zajmuje. Te stuletnie budynki mają kilka problemów, takich jak brak wystarczających protokołów bezpieczeństwa lub zbyt wysokie koszty utrzymania. Chociaż zostały one zmodyfikowane, aby spełnić potrzeby sądu, nadal istnieją pewne ograniczenia, których nie da się naprawić. Ponadto, obecna powierzchnia wynosząca niespełna 4 000 m2 jest niewystarczająca dla ich potrzeb.