Karygodna dieta w jednym z przedszkoli

Karygodna dieta w jednym z przedszkoli

Rodzice wychowanków przedszkola „Bajka” w Międzyborzu (powiat oleśnicki) dali upust swojemu niezadowoleniu w mediach społecznościowych, zamieszczając zdjęcia posiłków serwowanych dzieciom. Wiele osób, które zobaczyły zdjęcia, było zniesmaczonych i zostawiło setki komentarzy. Burmistrz zwrócił na to uwagę i szybko podjął działania w odpowiedzi na problem.

Ojciec jednego z dzieci w przedszkolu „Bajka” udostępnił w mediach społecznościowych post ze zdjęciami posiłków podawanych dzieciom. Post został udostępniony ponad 120 razy i przyciągnął różne komentarze innych rodziców.

Jarosław Głowacki zwrócił się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o przeprowadzenie specjalnej kontroli diety dzieci w przedszkolu. Powołał też zespół, który ma zbadać, jak działa stołówka w „Bajce”. Burmistrz Międzyborza poinformował o swoim smutku z powodu zaistniałego zdarzenia i wyraził nadzieję, że wiara w instytucję rządową zostanie przywrócona poprzez podjęcie drastycznych działań naprawczych.