Nastolatek z Francji morduje nauczycielkę

Nastolatek z Francji morduje nauczycielkę

Szesnastoletni uczeń szkoły na południu Francji rzucił się z nożem na swoją pięćdziesięciodwuletnią hiszpańską nauczycielkę. Kobieta niestety zmarła, a osoba odpowiedzialna za atak została zatrzymana przez policję. Nastolatek uzasadniał swoje zachowanie mówiąc, że jest „opętany”.
Uczeń wyjął nóż i zaatakował swoją wychowawczynię podczas zajęć. Według stacji telewizyjnej BFM i jej źródeł, uczeń z prywatnego katolickiego liceum St. Thomas Aquinas w Saint-Jean-de-Luz miał ostrze o długości około 10 cm, które wyciągnął z torby i użył do zaatakowania swojej nauczycielki około godziny 10. Pozostali uczniowie znajdujący się w sali uciekli w popłochu.
Szesnastoletni chłopiec ugodził kobietę w klatkę piersiową i pobiegł do pobliskiej klasy, gdzie powiedział nauczycielowi, że „głos” kazał mu popełnić ten czyn. Nauczyciel zdołał odebrać mu broń i pozostał z nastolatkiem do czasu przyjazdu policji, która go zatrzymała. Niestety, ofiara zmarła na skutek zatrzymania akcji serca pomimo wysiłków ratowników, którzy odpowiedzieli na miejscu zdarzenia i orzekli jej śmierć o 11:30, według prokuratury.