Kolejne zwycięstwo piłkarek Śląska Wrocław w Ekstralidze

Kolejne zwycięstwo piłkarek Śląska Wrocław w Ekstralidze

W kobiecym futbolu, drużyna Śląska Wrocław odniosła imponujące zwycięstwo nad UKS-em SMS-em Łódź. Wygrana ta zakończyła się wynikiem 2:0, co oznacza, że piłkarki Śląska mogą pochwalić się trzecim z rzędu triumfem w Orlen Ekstralidze. Joanna Wróblewska oraz Marcelina Buś były autorkami goli dla wrocławskiego klubu w meczu przeciwko łódzkiemu SMS-owi.

Ten sukces jest już czwartym tegorocznym dla Wrocławianek i jednocześnie trzecim kolejnym. Choć początki sezonu nie były najlepsze – z sześciu pierwszych spotkań wygrały tylko raz, obecnie sytuacja wygląda znacznie lepiej. Mimo wszystko, zajmują one na razie dopiero ósmą pozycję w lidze, aczkolwiek różnica punktów między nimi a drużynami z czołowej trójki jest niewielka.

Na przełomie września i października wprowadzono pewne zmiany organizacyjne dotyczące kobiety-reprezentantki Śląska Wrocław. David Balda, dyrektor sportowy klubu, poinformował o przejęciu przez siebie pełnej odpowiedzialności za tę drużynę. W efekcie, kobiecy zespół został wyłączony ze struktur akademii i podporządkowany bezpośrednio dyrektorowi. Podobną decyzję podjęto wcześniej w odniesieniu do rezerw, które spadły z II do III ligi latem. Balda zapewnił również, że pomimo ostatnich zmian nie planuje wprowadzać innych, zwłaszcza w roli trenera Śląska, którym pozostanie Piotr Jagieła. Dyrektor widzi duży potencjał w drużynie oraz trenerze, mimo ostatnich wyników.