Leśne Źródło w Sokołowsku – urokliwe miejsce w najpiękniejszej dolnośląskiej wsi

Leśne Źródło w Sokołowsku – urokliwe miejsce w najpiękniejszej dolnośląskiej wsi

W Sokołowsku, malowniczej górskiej wiosce w pobliżu Wałbrzycha, skrywa się Leśne Źródło. To wyjątkowe miejsce, w którym można delektować się smacznym dorszem oraz innymi przysmakami. Sowicie ukryte w Górach Suchych, Sokołowsko zostało okrzyknięte najpiękniejszą dolnośląską wsią przez Urząd Marszałkowski. Jest to ulubione miejsce zarówno miejscowych mieszkańców, jak i turystów. Nie brakuje tu również gości z Warszawy czy Wrocławia, którzy chętnie wpadają na krótki wypad czy zakup nieruchomości. Leśne Źródło nie korzysta z reklamy, a sława o nim rozchodzi się głównie dzięki rekomendacji zadowolonych klientów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego urokliwego miejsca.

Sokołowsko to urokliwa, górskie osiedle położone w gminie Mieroszów, często określane mianem Klejnotu Gór Suchych. Dnia 31 maja 2023 roku, Sokołowsko otrzymało tytuł najpiękniejszej wsi Dolnego Śląska. Wioska roztacza się w dolinach dwóch potoków: Sokołowca oraz Bednarskiego.

W sercu tej niezwykłej kotliny znajduje się Leśne Źródło. To tajemnicze miejsce, ukryte wśród drzew, jest dobrze znane zarówno turystom, którzy regularnie odwiedzają uzdrowisko, jak i lokalnym mieszkańcom. Często żartobliwie mówi się, że wszystkie leśne ścieżki prowadzą właśnie do tego miejsca. Leśne Źródło funkcjonuje już od 28 lat, zaskakując swoich gości różnorodnością smaków. Przytulny klimat tego wyjątkowego miejsca dodatkowo podkreśla jego położenie w lesie, tuż nad głośnym potokiem. Odnaleźć tu można spokój oraz relaksację przy dźwiękach śpiewu ptaków, pozwalając zregenerować siły po dniu spędzonym w mieście.