Wystawa artystyczna „Przestrzeń duchowości i materii” w klasztorze w Trzebnicy

Wystawa artystyczna „Przestrzeń duchowości i materii” w klasztorze w Trzebnicy

Tytuł pierwszej zbiorowej ekspozycji dzieł sztuki stworzonych przez 20 polskich twórców, zatytułowanej „Przestrzeń duchowości i materii”, ma miejsce w klasztorze św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Wizyta na wystawie to nie tylko okazja do zobaczenia prac artystów, ale również możliwość podziwiania wnętrz zabytkowego obiektu oraz skosztowania kawy w przyklasztornym lokalu prowadzonym przez siostry Boromeuszki.

Różnorodność dziedzin sztuki reprezentowanych przez zaproszonych twórców sprawia, że każdy z uczestników wystawy może przedstawić maksymalnie pięć swoich prac. Dzieła różnią się stylem, wyrazem i odbiorem. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia tego roku.

Klasztor otwiera swoje bramy dla odwiedzających na co dzień w godzinach od 11:00 do 19:00, a wstęp na teren wystawy jest bezpłatny. Dodatkowo, goście mają możliwość skorzystania z kawiarni prowadzonej przez siostry zakonne. Jak podkreślają przedstawiciele klasztoru, instytucje zakonne w Polsce od wieków były patronami sztuki, a sytuacja w Trzebnicy nie odbiega od tej tradycji. Zaproszenie na wystawę znajduje się w zamieszczonym materiale filmowym.