Mężczyzna poparzony w trakcie pożaru

Mężczyzna poparzony w trakcie pożaru

Wieczorem 6 stycznia 2022 roku wybuchł duży pożar w rezydencji znajdującej się przy ulicy Grabskiego w Kuźnicach Świdnickich, które są dzielnicą Boguszowa-Gorce w powiecie wałbrzyskim. Lokator mieszkania został przewieziony do szpitala z ciężkimi poparzeniami.

Strażacy JRG-1 z Wałbrzycha oraz z jednostek OSP Boguszów i Gorce zostali zadysponowani na ulicę Grabskiego w Boguszowie-Gorcach (dzielnica Świdnickie Kuźnice) po godzinie 19 w Święto Trzech Króli. W mieszkaniu na trzecim piętrze wybuchł pożar, a mieszkająca tam osoba została poszkodowana. Strażacy zareagowali, udzielając poszkodowanemu lokatorowi pilnej pomocy medycznej przed przyjazdem karetki pogotowia. Następnie z poważnymi poparzeniami został on przetransportowany do szpitala. Informację o tym przekazali strażacy OSP Boguszów.

Jako pierwsi na miejsce dotarli ratownicy z Wałbrzycha, którzy zabezpieczyli teren, zanim przystąpili do gaszenia płomieni. Okazało się, że pożar wybuchł z powodu urządzeń, które znajdowały się w pobliżu pieca. Strażacy z OSP Boguszów udzielili również pomocy medycznej około 50-letniemu mieszkańcowi, który w wyniku próby gaszenia ognia doznał poważnych poparzeń dłoni, ramion i twarzy.