Miasto szuka projektanta nowej trasy tramwajowej

Miasto szuka projektanta nowej trasy tramwajowej

Gmina Wrocław poszukuje projektanta w celu wybudowania zupełnie nowej linii tramwajowej. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Maślic i sąsiednich dzielnic będą mogli wygodnie podróżować do centrum Wrocławia.

Jeszcze w 2022 roku spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosi przetarg na projekt trasy tramwajowej na Maślice o długości ponad 3,2 kilometra (4 kilometry po uwzględnieniu pętli). Zarys trasy wskazuje, że będzie się ona zaczynać w pobliżu pętli kolejowej przy Tarczyńskim Arenie (ul. Pilczycka), następnie będzie przebiegać północną częścią ul. Maślickiej na odcinku 2 kilometrów, a na koniec skręci w lewo w kierunku ulic Suwalskiej i Królewieckiej, kończąc się pętlą przy N-Parku na Maślicach. W okolicy znajduje się również linia kolejowa, obsługująca takie tereny jak Głogów i Zielona Góra.

Przewiduje się, że wytyczona trasa na Maślice wyposaży 11 tys. osób w możliwość dotarcia do najbliższej stacji w odległości 500 metrów. Budowa tramwaju na Maślice to jeden z głównych punktów inicjatywy Tramwaj 2.0, którą w maju ogłosił samorząd.