MPK Wrocław wdraża nową linię autobusową "P" do obsługi lotniska

MPK Wrocław wdraża nową linię autobusową "P" do obsługi lotniska

Wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) uruchamia nową trasę autobusową „P”, którą prowadzi do lokalnego lotniska. Ta inicjatywa jest wynikiem skoordynowanej współpracy między MPK, Portem Lotniczym we Wrocławiu oraz Wydziałem Transportu Urzędu Miejskiego. Testowo, nowa linia będzie dostępna od 1 października i będzie świadczyć usługi podczas weekendów aż do końca bieżącego roku.

Autobusy obsługujące linię „P” będą jeździć na trasie łączącej Dworzec Główny/Dworzec Autobusowy z Portem Lotniczym we Wrocławiu. Pierwszy kurs tej linii rozpocznie się o 3:00 rano z przystanku Dworzec Autobusowy, natomiast ostatni autobus będzie odjeżdżał z Portu Lotniczego o godzinie 23:49.

Jak mówi Witold Woźny, prezes MPK Wrocław, nowa linia autobusowa „P”, która ma zostać uruchomiona 1 października, połączy dwie istotne lokalizacje: Dworzec Główny i Dworzec Autobusowy z Portem Lotniczym. Autobusy w drodze na lotnisko będą zatrzymywać się na przystankach: Galeria Dominikańska i Dworzec Świebodzki, wracając zatrzymają się na przystanku Dworzec Świebodzki kończąc podróż przy ulicy Suchej. Dzięki korzystaniu z buspasów oraz Torów Autobusowych Tramwajowych (TAT) cała trasa powinna być pokonana w około 35 minut.