Nagły wypadek zablokował całą A4 pod Wrocławiem

Nagły wypadek zablokował całą A4 pod Wrocławiem

15 kwietnia na autostradzie A4 w pobliżu Wrocławia, w pobliżu węzła Kąty Wrocławskie, doszło do kolizji z udziałem pięciu pojazdów. Do zdarzenia doszło przed godziną 10:00, powodując zablokowanie drogi w kierunku Legnicy. Dla ruchu w kierunku Wrocławia otwarty jest tylko jeden pas, co prowadzi do znacznych opóźnień i zatorów. Jeden z tych wypadków spowodowany był ciekawością kierowców co do poprzedniego zdarzenia.

Do dwóch osobnych wypadków doszło na A4 15 kwietnia za węzłem Kąty Wrocławskie w kierunku Legnicy. Pierwszy wypadek był wynikiem niezachowania przez kierowcę bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Do zderzenia doszło na pasie ruchu w kierunku Legnicy, gdzie jeden samochód uderzył w drugi. W związku z tym podróż w kierunku Legnicy autostradą A4 jest obecnie niemożliwa.

Gdy doszło do pierwszego zderzenia, kierowcy z naprzeciwka zaczęli zwalniać i obserwować wraki pojazdów. Nie trzeba było długo czekać, aż kolejno trzy samochody zderzyły się ze sobą, zagradzając lewy pas ruchu. Prawy pas przeznaczony jest do jazdy.

Na miejsce dotarło pogotowie ratunkowe, w którym dwie osoby odniosły niewielkie obrażenia, w tym jedno małe dziecko.