Najmniejsze mieszkanie na sprzedaż na Dolnym Śląsku – jak prezentują się mikrokawalerki?

Najmniejsze mieszkanie na sprzedaż na Dolnym Śląsku – jak prezentują się mikrokawalerki?

Ta mikrokawalerka jest prawdziwym synonimem malutkiego mieszkania. Ma łącznie 13,2 metra kwadratowego. Można ją kupić na jednym z wrocławskich osiedli. Wbrew pozorom mieszkanie nie należy do najtańszych, ponieważ za metr kwadratowy przyjdzie nam zapłacić ponad 13000 złotych. Mimo wszystko takie lokacje są z dnia na dzień coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach.

Co tak naprawdę oznacza termin mikrokawalerka? Tym terminem odnosimy się do mieszkań, które mają minimum 12 metrów kwadratowych, jednak nie więcej niż 23 metry kwadratowe. Wszystko pomiędzy wpisuje się w status mikrokawalerki. W wielu branżowych portalach możemy dziś wyczytać, że zainteresowanie takimi małymi mieszkankami rośnie. Wiele osób znajduje niezwykle ciekawe sposoby na to, aby urządzić taki malutki metraż i cieszyć się mieszkaniem na własność.

Niektóre mikrokawalerki wabią klientów również ciekawą lokalizacją. Tak też jest w przypadku opisywanej przez nas mikrokawalerki sprzedawanej na Nadodrzu. Jest to najmniejsze mieszkanie w mieście, jednak położone nieopodal rynku w dobrej lokalizacji, gdzie mieszkańcy mają blisko do najważniejszych punktów miejskich. Za mieszkanie trzeba zapłacić 179 000 złotych, jednak pocieszającym faktem powinno być to, że w przypadku tej mikrokawalerki będziemy płacili za czynsz jedynie 85 złotych miesięcznie.

Lokal został umieszczony na parterze w kamienicy położonej obok wrocławskiego rynku. Jest tam zamontowane ogrzewanie miejskie, pełne wyposażenie niezbędne w codziennym życiu oraz odkurzacz, pralka i suszarka. Taka kawalerka może być atrakcyjną inwestycją w dobie rosnących cen mieszkaniowych. Dodatkowo małe koszty utrzymania z całą pewnością zainteresują osoby, które szukają sposobów na oszczędzanie i reinwestowanie swoich pieniędzy.