Niewielka ewakuacja w Trzonolinowcu – modernistycznym budynku we Wrocławiu

Niewielka ewakuacja w Trzonolinowcu – modernistycznym budynku we Wrocławiu

Trzonolinowiec, nietuzinkowy obiekt modernistycznej architektury, położony przy ulicy Kościuszki 72 we Wrocławiu, stał się miejscem nieoczekiwanej sytuacji. Jego mieszkańcy otrzymali list informujący o konieczności natychmiastowego opuszczenia swoich domów. Potrzeba ta wynikała z alarmującego stanu technicznego tej niesamowitej konstrukcji.

Budynek jest własnością spółki Zarządca, która postanowiła powiadomić mieszkańców o obecnej sytuacji. To spółka przekazała mieszkańcom wiadomość o niepokojących wynikach ekspertyzy technicznej dotyczącej integralności świetlistego bloku. Ekspertyza ta była konieczna na podstawie decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, wydanej na początku bieżącego roku. W odpowiedzi na te niepokojące doniesienia, Zarządca zdecydował się zorganizować nadzwyczajne spotkanie w najbliższy poniedziałek.

Wszystko to stanowi niewątpliwy szok dla mieszkańców tego unikalnego budynku, którzy teraz muszą stawić czoła nieprzewidzianej potrzebie ewakuacji. Bez wątpienia będzie to poważny test zarówno dla nich samych, jak i dla zarządcy budynku.