Przedłużenie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia: Planowany fragment drogi S8 do Kłodzka

Przedłużenie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia: Planowany fragment drogi S8 do Kłodzka

Wzrastające oczekiwania dotyczące modernizacji polskiej infrastruktury drogowej doprowadziły do planów przedłużenia Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Zaplanowano budowę nowego odcinka drogi ekspresowej S8, który swój początek ma mieć w Magnicach znajdujących się pod Kobierzycami, dalszy ciąg trasy ma prowadzić aż do obwodnicy miasta Kłodzko.

Nowy fragment drogi ekspresowej ma być imponującej długości, wynoszącej prawie 87 kilometrów. Przewidziano, że zostanie wybudowany w bliskim sąsiedztwie istniejącej już drogi krajowej nr 8. Ta ostatnia jest na chwilę obecną drogą wąską, pełną zawiłości i niebezpiecznych zakrętów, na której zdarza się dużo poważnych wypadków.

Zaprojektowana trasa S8 ma za zadanie ominąć wszystkie miejscowości położone na tym odcinku, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu. Zgodnie z planem, świeżo powstała droga będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym z kierunków.

Planowana inwestycja ma zostać podzielona na kilka etapów. Rozpoczęcie budowy nowego odcinka S8 zaplanowane jest na rok 2025. Całość prac budowlanych ma potrwać około sześciu lat, co oznacza, że skompletowanie projektu przewiduje się na rok 2031.