Nowy most w Kolcach – klucz do podziemnego Miasta Osówka

Nowy most w Kolcach – klucz do podziemnego Miasta Osówka

Przebudowany most w miejscowości Kolce, położonej w gminie Głuszyca, został już udostępniony do użytkowania publicznego. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki częściowemu pokryciu kosztów z rządowego programu Polski Ład – Fundusz Inwestycji Strategicznych. Most ten stanowi istotny punkt przeprawowy dla turystów udających się do zwiedzania podziemnej atrakcji regionu – Miasta Osówka.

„Jest to jedno z wielu tego typu przedsięwzięć, które realizujemy na drogach powiatowych prowadzących do Sierpnicy” – mówi Krzysztof Kwiatkowski, starosta wałbrzyski.

Projekt przebudowy mostu był finansowany i przeprowadzany w ramach programu Polski Ład. Jak podkreśla starosta, wsparcie rządowe jest nieocenione i wynosiło blisko 2,945 miliona złotych.

„Otrzymaliśmy dofinansowanie na renowację aż trzech mostów. Oprócz tego w Kolcach, również dwa inne obiekty w gminie Głuszyca zostały objęte pomocą. Jeden prowadzi do Bartnicy, a drugi do Sierpnicy. Trzeci z kolei znajduje się w miejscowości Glinno, na terenie gminy Walim. Łączna wartość tych zadań przekroczyła 3,338 miliona złotych. Bez finansowego wsparcia ze strony rządu, bylibyśmy niewystarczająco przygotowani do podjęcia tak kosztownej inwestycji” – podkreśla Kwiatkowski.