Kolejny park magazynowy 7R na mapie Wrocławia – inwestycja zgodna z strategią dekarbonizacji

Kolejny park magazynowy 7R na mapie Wrocławia – inwestycja zgodna z strategią dekarbonizacji

7R, pionier w budowie magazynów premium, rozpoczyna prace przy projektowaniu nowego parku w ramach Aglomeracji Wrocławskiej. Lokalizacją tej inwestycji są Kąty Wrocławskie, tuż obok autostrady A4, gdzie powstanie 7R Park Wrocław West II. Dodatkowo, ta nowa realizacja stworzy nowe możliwości zatrudnienia.

Projekt ten jest pierwszym tego typu przeprowadzanym przez firmę, który wpisuje się w jej nową strategię dekarbonizacji. Oznacza to, że emisja CO2 zostanie tutaj zmniejszona aż o połowę. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku.

7R Park Wrocław West II jest inwestycją prowadzoną w duchu zrównoważonego rozwoju. Znajduje się on w Kątach Wrocławskich i dostarczy około 44 000 mkw. nowatorskiej powierzchni przeznaczonej do celów logistycznych oraz produkcyjnych. Co więcej, jego doskonała lokalizacja gwarantuje natychmiastowe połączenie z autostradą A4 poprzez węzeł Kąty Wrocławskie.

Kajima Poland to firma, która została generalnym wykonawcą tej inwestycji.

W projekcie przewidziano szereg proekologicznych rozwiązań, które zapewnią oszczędność energii, zredukują koszty użytkowania oraz zmniejszą ślad węglowy: emisja CO2 będzie tutaj o ponad 50% niższa w porównaniu do budynków powstałych zgodnie z wymogami technicznymi wynikającymi z obowiązujących przepisów budowlanych.