Nowy rozdział w historii Klubu pod Kolumnami po remoncie i połączeniu z Wrocławskim Instytutem Kultury

Nowy rozdział w historii Klubu pod Kolumnami po remoncie i połączeniu z Wrocławskim Instytutem Kultury

Klub Pod Kolumnami, usytuowany na wrocławskim Nadodrzu, rozpoczyna nową erę swojej działalności od stycznia 2023 roku. Ten kolejny rozdział w jego historii został umożliwiony przez połączenie klubu z Wrocławskim Instytutem Kultury oraz przeprowadzone niedawno prace remontowe. Zgodnie z zapowiedziami, jesienne propozycje dla zarówno młodszych, jak i starszych członków społeczności nie będą się kończyć. Oficjalne otwarcie klubu, które odbędzie się 27 października, będzie obejmować wystawę artystyczną oraz wieczór improwizacji.

Kajetan Buturlak, przedstawiciel Barbary, udzielił wywiadu dla Radia Wrocław, podczas którego omówił wyniki przeprowadzonych badań dotyczących oczekiwań mieszkańców wobec Klubu Pod Kolumnami. Jeden z kluczowych wniosków tych badań to potrzeba stworzenia więcej miejsc spotkań dla całych rodzin na Nadodrzu. Odpowiadając na te potrzeby, zespół Klubu uwzględnił je w swoim programie. Co więcej, mieszkańcy wyrazili pragnienie kontynuacji tradycji klubu, szczególnie pod kątem organizacji spotkań muzycznych.

Rozpoczęcie działalności Klubu Pod Kolumnami zostanie oficjalnie zainaugurowane wystawą ilustracji autorstwa Gosi Herby. Następnie, w miejscu znajdującym się przy Placu św. Macieja 21, odbędzie się pokaz grupy Improwizowane Poniedziałki. W listopadzie, miłośnicy historii i architektury będą mieli okazję uczestniczyć w serii wykładów pod nazwą „Klub Sympatyka Kamienicy”. Uczestnicy będą mogli zgłębić pamięci, tajemnice i sekrety związane z nadodrzańskimi kamienicami. Szczegóły dotyczące wieczoru otwarcia przedstawia Kajetan Buturlak z Instytutu Kultury w Barbarze: