Odnalezienie stabilności – Jacek Magiera przedłuża kontrakt ze Śląskiem Wrocław

Odnalezienie stabilności – Jacek Magiera przedłuża kontrakt ze Śląskiem Wrocław

Jacek Magiera, który z sukcesem doprowadził do utrzymania Śląska Wrocław w najwyższej lidze piłkarskiej, zostanie trenerem zespołu na kolejny sezon. Zarząd klubu uznał, że kontynuacja współpracy z Magierą jest naturalnym krokiem po osiągnięciu celu na koniec poprzedniego sezonu. Drużyna weźmie udział w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasie wraz ze swoim opiekunem.

Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, Jacek Magiera odniósł istotny sukces jako trener Śląska Wrocław po powrocie do drużyny w kwietniu. WKS Śląsk Wrocław zachował miejsce w ekstraklasie piłkarskiej, a zawodnicy pokazali się z dobrej strony pod jego skrzydłami.

W uznaniu tego osiągnięcia, Jacek Magiera podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. Na dzień dzisiejszy wiadomo już, że jego sztab szkoleniowy będzie wspierany przez Tomasza Łuczywka i Pawła Kozuba. Obaj panowie pełnili w przeszłości rolę asystentów trenera wrocławskiego zespołu. Dzięki temu kontraktowi, zarówno trener, jak i jego współpracownicy będą mogli kontynuować swoją misję prowadzenia Śląska Wrocław do kolejnych sukcesów.