Ostatnie pożegnanie legendarnej postaci polskiej siatkówki, Władysława Pałaszewskiego

Ostatnie pożegnanie legendarnej postaci polskiej siatkówki, Władysława Pałaszewskiego

W małej miejscowości Lutynia, położonej w powiecie średzkim, 9.04 odbyły się uroczystości pogrzebowe Władysława Pałaszewskiego, nieżyjącego legendarnego trenera siatkarskiego Gwardii Wrocław. Przy tej smutnej okazji, zebrali się liczni znani goście związani z siatkówką, między innymi Sebastian Świderski, który pełni obowiązki prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Informacje o tych żałobnych wydarzeniach przekazał Maciej Piasecki, dziennikarz pracujący dla Wprost. Wśród żałobników znalazły się osoby o wyjątkowym znaczeniu dla polskiej siatkówki. Obecność swoją zaznaczyli m.in. Ireneusz Kłos, Maciej Jarosz, Lech Łasko oraz Tomasz Swędrowski, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych komentatorów sportowych w dziedzinie siatkówki. Na miejscu widziano również Ryszarda Boska, Zbigniewa Barańskiego oraz Janusza Żytko. Liczba uczestników była tak duża, że nie wszyscy zmieścili się w niewielkim kościółku w Lutyni.

Władysław Pałaszewski opuścił nasz świat 31 marca. W tym roku miałby obchodzić swoje 88 urodziny. Urodził się on w miejscowości Obertyn, która teraz należy do Ukrainy. Później przeniósł się na Ziemie Odzyskane, gdzie w dalszym ciągu kształtowała się jego siatkarska kariera. Występował w klubach takich jak Sparta Legnica, AZS Wrocław czy Gwardia, gdzie zdobył wicemistrzostwo Polski w 1964 roku oraz brązowy medal rok później. Był reprezentantem Polski i uczestniczył w mistrzostwach świata w 1962 roku, gdzie drużyna zajęła szóste miejsce.