Panthers Wrocław rozwija współpracę z NFL: wyjazd trenera i obóz dla dzieci

Panthers Wrocław rozwija współpracę z NFL: wyjazd trenera i obóz dla dzieci

Panthers Wrocław, lokalny klub futbolu amerykańskiego, zainicjował dwutorową współpracę z National Football League (NFL), profesjonalną ligą futbolu amerykańskiego w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym elementem tej współpracy jest wyjazd Jakuba Samela, trenera klubu, do USA. Drugim zaś jest organizacja obozu treningowego dla dzieci we Wrocławiu.

Jakub Samel, pełniący funkcje dyrektora sportowego klubu Panthers Wrocław oraz trenera głównego polskiej reprezentacji w futbolu amerykańskim, obecnie przebywa na obozie przygotowawczym drużyny Cleveland Browns, mieszczącej się w Ohio, USA. Samel spędzi na obiekcie dwa tygodnie, podczas których będzie uczestniczył w sesjach treningowych oraz dwóch meczach przedsezonowych. Wyjazd trenera był możliwy dzięki zaproszeniu od Kevina Stefanskiego, którego Stefanski ma zaszczyt trenować drużynę Browns. Klub Panthers Wrocław podkreśla fakt, iż do tej pory żaden inny polski trener nie miał okazji gościć na zaproszenie ligi NFL.

Drugim wymiarem nowo nawiązanej współpracy Panthers Wrocław z NFL jest przeprowadzenie obozu treningowego NFL Flag Poland dla dzieci. Wydarzenie to odbędzie się 23 września 2023 roku na wrocławskim stadionie Olimpijskim. W zaplanowanych tam ćwiczeniach, prowadzonych przez szkoleniowców z Polski i USA, mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Informacje odnośnie rejestracji na wydarzenie są dostępne na stronie internetowej klubu Panthers Wrocław. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.