Wrocławska drużyna Śląsk w obliczu nowego sezonu ekstraklasy

Wrocławska drużyna Śląsk w obliczu nowego sezonu ekstraklasy

Śląsk Wrocław, pod przewodnictwem Jacka Magiery, rozpoczyna intensywnie przygotowania do najnowszego sezonu ekstraklasy. Do tej pory osiem nowych graczy dołączyło do zespołu, ale to nie koniec zmian. Obecnie ekipa testuje umiejętności młodzieżowego zawodnika Sportingu Lizbona.

Poprzedni sezon Śląsk Wrocław zakończył na skrajnie niskim, bo 15. miejscu w klasyfikacji generalnej, co oznaczało ryzyko spadku. Aby uniknąć powtórki takiego scenariusza i zabezpieczyć swoją pozycję w nadchodzących rozgrywkach, klub poszukuje zawodników, którzy będą w stanie przyczynić się do poprawy ofensywnej gry zespołu.

Jednym z potencjalnych kandydatów jest Nicolai Skoglund. Dwudziestoletni Norweg ma za sobą doświadczenie grania w młodzieżowych drużynach Sportingu Lizbona. Skoglund trafił do portugalskiego klubu w 2018 roku prosto z brazylijskiego Cruzeiro, ale niestety nie udało mu się przejść do pierwszej drużyny Sportingu. Jego kontrakt z lizbońskim klubem zakończył się na koniec czerwca tego roku.

Skoglund, pragnąc rozwijać się w świecie profesjonalnego futbolu, postanowił podjąć nowe wyzwanie. Najprawdopodobniej będzie to gra w Polsce, w barwach Śląska Wrocław. Według serwisu Interia Sport, młody norweski piłkarz aktualnie przechodzi testy medyczne.