Panthers Wrocław w fazie play-off European League of Football

Panthers Wrocław w fazie play-off European League of Football

Reprezentacja Panthers Wrocław zdobyła miejsce w gronie sześciu czołowych drużyn European League of Football, rozpoczynając tym samym rywalizację w fazie play-off. Mowa tu o najbardziej prestiżowych zmaganiach futbolowych w Europie. Jako swojego przeciwnika w nadchodzącym meczu, który odbędzie się 10 września, mają drużynę Stuttgart Surge. To spotkanie ma kluczowe znaczenie, ponieważ decyduje o awansie do półfinału europejskich rozgrywek.

Drużyna Panthers Wrocław zasłużyła na swoje miejsce w play-off przez osiągnięcie ośmiu zwycięstw, mimo czterech porażek. To właśnie te wyniki zagwarantowały im miejsce w decydującej fazie rywalizacji. Decydujące okazało się ich ostatnie zwycięstwo – zdecydowane 35:6 nad ekipą Fehervar Enthroners z Węgier.

Do rywalizacji w fazie play-off zakwalifikowało się sześć najlepszych drużyn sezonu regularnego. Oprócz reprezentacji Polski na plac boju staną też zespoły z Austrii i Niemiec. Są to Vienna Vikings, Rhein Fire, Frankfurt Galaxy, Berlin Thunder oraz wymieniony wcześniej Stuttgart Surge. Tym samym Panthers Wrocław stają przed szansą zdobycia mistrzostwa ELF.