Patryk Janasik kończy swoją 4-letnią karierę w Śląsku Wrocław

Patryk Janasik kończy swoją 4-letnią karierę w Śląsku Wrocław

Patryk Janasik, 26-letni lewy defensor, po czterech latach gry w Śląsku Wrocław decyduje się na opuszczenie klubu. W poprzednim sezonie był on podstawowym graczem w większości spotkań. Nie jest jednak jasne, co przyniesie mu przyszłość, jako że jego kontrakt dobiegł końca i opuszcza drużynę – wicemistrza Polski, jako wolny zawodnik.

Janasik dołączył do Śląska Wrocław w 2020 roku z Odry Opole, a koszt jego transferu wyniósł 50 tysięcy euro. Patrząc na dłuższą perspektywę, można ocenić, że transfer ten był udany dla „Wrocławian”. Przez ostatni sezon Janasik był bardzo aktywny na boisku, notując ponad dwie tysiące minut gry. Zyskał on reputację solidnego zawodnika, który zapewnia niezawodność w obronie. Jednakże, jego statystyki ofensywne nie były imponujące. Cztery strzelone gole i tyle samo asyst w 94 meczach to wynik, który mógłby być znacznie lepszy.

Odejście Janasika może być interpretowane jako ambicja Śląska Wrocław do zdobycia wyższego miejsca w tabeli. Janasik, mimo swojej solidności, nie był jednym z najlepszych bocznych obrońców w Ekstraklasie, którymi mógłby dysponować Jacek Magiera. Janasik cieszył się popularnością wśród fanów ze Wrocławia, przede wszystkim dzięki swojej komunikatywności. Jednak w ostatnich miesiącach brakowało mu sportowych argumentów do gry. Jesienią prezentował się znacznie lepiej niż pod koniec sezonu, a od kwietnia zagrał jedynie 200 minut. Janasik kończy swoją przygodę z Śląskiem Wrocław jako rezerwowy, nie opuszczając ławki rezerwowych podczas trzech ostatnich kolejek.