Trzecia edycja Festiwalu Jogi w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego nadchodzi – zanurz się w starodawne tradycje

Trzecia edycja Festiwalu Jogi w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego nadchodzi – zanurz się w starodawne tradycje

W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Jogi. Wydarzenie to oferuje wyjątkową okazję do praktyki jogi w otoczeniu natury oraz doświadczenia mistycznego świata dźwięków i tradycji podczas koncertu kończącego festiwal, którym będzie występ zespołu Laboratorium Pieśni.

Festiwal Jogi w Ogrodzie Botanicznym UWr to nie tylko możliwość pogłębienia praktyki jogi na świeżym powietrzu, ale także okazja do wsłuchania się w harmonię natury. Wydarzenie to przyciąga zarówno doświadczonych praktyków jogi, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż w tym kierunku. To także miejsce wymiany myśli i nawiązywania nowych znajomości.

Festiwal oferuje intensywne sesje jogi prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli z Wrocławia, fascynujące wykłady akademickie na temat zdrowia, równowagi i rozwoju osobistego, a także warsztaty artystyczne. W ramach programu zaplanowano praktyki 5Rytmów, gimnastykę słowiańską i konsultacje ajurwedyjskie. Ponadto, studenci Studiów Podyplomowych Jogi Indyjskiej przygotowali ścieżkę jogi wzdłuż stawu.

Podczas festiwalu odbędzie się także wernisaż obrazów Wiktorii Vogel pt. „Ancient Calling” oraz warsztaty mozaiki i witraży. Wydarzenie to zakończy koncert na instrumentach archaicznych, który przeniesie uczestników w inną rzeczywistość, pełną mistycznych dźwięków i tradycji.