Piłkarska kariera Daniela Łukasika – nowe rozdziały

Piłkarska kariera Daniela Łukasika – nowe rozdziały

Daniel Łukasik, który obchodził swoje 32 urodziny w kwietniu, ma na swoim koncie triumfy w najważniejszych rozgrywkach z drużyną Legii Warszawa. Dodatkowo, w Lechii Gdańsk zdobył kolejne trofea – Puchar i Superpuchar Polski. Po tych sukcesach, piłkarz przeniósł się do niemieckiego klubu SV Sandhausen, a następnie zasilił skład tureckiego MKE Ankaragücü. Ostatnim, aczkolwiek nieudanym, etapem jego kariery był klub Radomiak Radom, gdzie zagrał w 12 meczach rundy jesiennej poprzedniego sezonu, ale szybko stracił tam zaufanie.

Przed podpisaniem kontraktu ze Śląskiem Wrocław, Łukasik trenował z drużyną przez kilka tygodni. Wziął również udział w sparingu przeciwko niemieckiej drużynie RB Lipsk. W nowym zespole będzie reprezentował barwy pod numerem 22.

Dyrektor sportowy Śląska, David Balda jest przekonany o wartości dodanej, jaką przyniesie doświadczenie Łukasika: „Daniel to zawodnik z dużym bagażem doświadczeń, który może wzbogacić nasz zespół. Po konsultacjach z trenerem Magierą stwierdziliśmy, że jego dołączenie do drużyny wzmocni rywalizację w środku pola. Daniel trenuje z nami już od kilku tygodni, więc nie będzie potrzebował dodatkowego czasu na adaptację. Jest profesjonalistą i obie strony, zarówno on jak i klub, skorzystają na podpisanym kontrakcie.”

Plan trenera Jacka Magiery dla Łukasika nie ogranicza się tylko do gry w pierwszym zespole. Piłkarz ma również przekazywać swoje doświadczenie młodym graczom występującym w trzecioligowych rezerwach.