Plany poszerzenia autostrady A4 na Dolnym Śląsku do sześciu pasów ruchu

Plany poszerzenia autostrady A4 na Dolnym Śląsku do sześciu pasów ruchu

W planach jest rozbudowa autostrady A4 na Dolnym Śląsku, gdzie obecnie znajdują się cztery pasy ruchu, jednak przewiduje się ich zwiększenie do sześciu. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w piątek 29 września, kiedy to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podejmie decyzję, czy wyznaczyć nową trasę w obszarze Wrocławia, czy też skoncentrować się na rozbudowie w istniejącym miejscu.

Zgodnie ze stanowiskiem GDDKiA, planowany jest remont odcinka autostrady A4 pomiędzy węzłami Wrocław Wschód a Krzyżowa – miejsca, gdzie droga krzyżuje się z autostradą A18 prowadzącą do Berlina. W ramach modernizacji, liczba pasów ruchu na tym odcinku ma wzrosnąć z czterech do sześciu. Ponadto, na większości tej trasy zostaną dodane pasy awaryjne, które obecnie nie istnieją.

Dzięki zaplanowanym zmianom, warunki jazdy stają się nie tylko bezpieczniejsze, ale także bardziej płynne. Dodatkowo przewiduje się możliwość podniesienia dopuszczalnej prędkości z obecnych 110 km/h do 140 km/h, co znacząco skróci czas podróży.