Wypadki na autostradzie – kompleksowe informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Wypadki na autostradzie – kompleksowe informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

W czwartkowe popołudnie, 28 września, około godziny 15:30, na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A8) doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierujący busa, jadący w kierunku Kudowy, niespodziewanie przewrócił swój pojazd na lewym pasie ruchu, nieopodal Mostu Rędzińskiego – zaledwie kilometr przed nim. W wyniku tej kolizji, spowodowanej wybuchem jednej z opon, bus znalazł się na boku, tworząc poważne utrudnienia dla innych użytkowników drogi.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby ratunkowe. Okazało się, że z przewróconego pojazdu rozlały się różne płyny eksploatacyjne. Strażacy razem ze specjalistami od usuwania szkód interweniowali, aby zneutralizować plamę oleju pojawiła się na jezdni po wypadku. Obecnie ruch na tym odcinku jest bardzo utrudniony i odbywa się tylko pasem awaryjnym.

Niestety, to nie koniec problemów dla kierowców korzystających z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia tego dnia. W pobliżu węzła Wrocław Północ doszło bowiem do kolejnej, choć na szczęście mniej poważnej kolizji. Ten incydent również przyczynił się do utrudnienia ruchu na jezdni w kierunku Kudowy. Jak donoszą kierowcy znajdujący się na miejscu, korek na autostradzie ma już ponad 6 kilometrów długości i nieustannie się wydłuża.