Podczas pożaru strop zawalił się na strażaków

Podczas pożaru strop zawalił się na strażaków

Pożar wybuchł we wczesnych godzinach rannych około godziny 6:00. Płomienie widoczne były w górnej kondygnacji budynku wielorodzinnego przy ulicy Łukasińskiego w Jaworze.

Podczas akcji gaśniczej na znajdujących się w środku strażaków zawalił się strop. Jeden z nich został poszkodowany i przy pomocy jaworskich ratowników medycznych został przewieziony do szpitala, jak podaje Jawor 998.

Jak informuje kpt. Łukasz Starowicz z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze, ranny podczas akcji strażak jest pracownikiem jaworskiej komendy. Choć w tym czasie był poza służbą w jednostce, to jednak pracował na miejscu zdarzenia w ramach ochotniczej straży pożarnej.

Strażacy po przybyciu na miejsce zastali budynek opuszczony, a dwa mieszkania zostały całkowicie zniszczone. Jedno z nich miało dziurę w dachu. Na miejscu zdarzenia wciąż przebywa ekipa specjalistów, w tym przedstawiciele wydziału budownictwa. Prawdopodobnie obiekt zostanie wyłączony z użytkowania, ponieważ znajdują się w nim cztery mieszkania, z których nie wszystkie są wykorzystywane. Mieszkańcom mocno dotkniętym przez pożar miasto udzieliło wsparcia, jednak głównie pomagają im rodziny.