Pojawi się wiele zmian w rozkładzie jazdy pociągów

Pojawi się wiele zmian w rozkładzie jazdy pociągów

Zmiany w systemie kolejowym na Dolnym Śląsku wzbudziły spore zainteresowanie. Zaktualizowany rozkład jazdy dotyczy kolei obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie, Polregio i Intercity i wszedł w życie 11 grudnia (niedziela). Więcej informacji dotyczących tych zmian można poznać w poniższym dziale.

Od 11 grudnia nastąpiły modyfikacje w rozkładzie jazdy pociągów. Ustalono, że pojawi się nowe bezpośrednie połączenie między Legnicą a Głogowem. Ponadto będzie kursował dodatkowy pociąg z Lubina do Głogowa oraz z Legnicy do Malczyc. Dodatkowo Koleje Dolnośląskie pozyskały dwie pary pociągów z Polregio jadących z Wrocławia do Rawicza oraz po jednej parze dla Międzylesia i Strzelina. Zmiany oznaczają również zmianę lokalizacji niektórych przystanków. W szczególności, od 11 grudnia przystanek Szklarska Poręba Jakuszyce będzie zlokalizowany obok wejścia na Polanę Jakuszycką, w przeciwieństwie do tego, który znajdował się kilkaset metrów dalej.

Koleje Dolnośląskie zaliczyły imponujący powrót, przywracając po dziewięciu latach połączenie między Wołowem a Wrocławiem. Nowością są tu większe składy pociągów, którymi są Impulsy 45WE. Tego typu pojazd ma pięć wagonów i może pomieścić ponad 500 pasażerów. Liczba par pociągów pozostaje bez zmian, ale część z nich przejęła KD z Polregio. Najlepszą wiadomością dla pasażerów jest to, że obie firmy akceptują bilety jednorazowe i miesięczne.