Policja na Dolnym Śląsku otrzyma nowoczesne hybrydowe samochody patrolowe

Policja na Dolnym Śląsku otrzyma nowoczesne hybrydowe samochody patrolowe

Łącznie w ręce policjantów na Dolnym Śląsku ma trafić siedemnaście nowoczesnych pojazdów wyprodukowanych z myślą o ekologicznej emisji spalin. Będą one działały na zasadzie hybrydowych silników połączonych z zasilaniem elektrycznym. Uroczyste przekazani samochodów ekologicznych do poszczególnych komend policyjnych odbyło się 25 października 2022 roku. Uroczystość miała miejsce na terenie placu komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu.

Warto również wspomnieć, że oprócz 17 aut hybrydowych, komenda postanowiła przeznaczyć nieco dodatkowych środków na zakup pięciu samochodów elektrycznych. Hybrydowe pojazdy mają moc aż 152 koni mechanicznych i zostały wyposażone w nowoczesne systemy. Mają automatyczną klimatyzację, kamery do cofania i zaawansowane czujniki ruchu wspomagające kierowcę podczas prowadzenia samochodu i parkowania.

Przypominamy również o tym, że w tym roku, a dokładniej w marcu do policjantów trafiło 38 podobnych samochodów hybrydowych. Doskonale sprawują się na polskich drogach, dlatego też komenda główna podjęła decyzję o tym, aby dokupić jeszcze więcej ekologicznych samochodów do floty policyjnej. Auta te znacznie zmniejszą emisję spalin do atmosfery, dzięki ekologicznym rozwiązaniom. Teraz funkcjonariusze policji będą mogli skutecznie realizować swoje codziennie zadania za pośrednictwem ekologicznego sprzętu.

Podczas uroczystości związanej z przekazaniem kluczyków obecny był komendant wraz z radnymi miasta. Oszacowano, że wartość całego projektu, który dotyczył wymiany floty policyjnych samochodów na ekologiczne modele wyniosła około 4 miliony złotych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska pomógł komendzie miejskiej we Wrocławiu zrealizować ten wydatek.