Burmistrz Lubawki zarządził próbę odłowienia wilka, który zagryzł miejscowego psa

Burmistrz Lubawki zarządził próbę odłowienia wilka, który zagryzł miejscowego psa

Burmistrz Lubawki oraz okolicznych wsi ostrzega mieszkańców o tym, aby zabezpieczyli swoje psy oraz inne zwierzęta wypuszczane poza obszar domu, ponieważ ostatnio po okolicy grasuje wilk. Zostaną również podjęte próby odłowienia niebezpiecznego zwierzęcia ze względu na obawy dotyczące tego, że wilk dokona jeszcze większych szkód w okolicznych gminach. Nie tak dawno temu opisywany przez nas wilk zagryzł jednego z wiejskich psów.

Ze zgłoszeń wynika, że ten sam wilk podobno zaatakował również pracowników w gminie obok. Prawdopodobnie krąży od jednej wsi do drugiej w poszukiwaniu pożywienia, czy też schronienia. Pierwsza próba odłowienia tego niebezpiecznego zwierzęcia nie powiodła się, jednak burmistrz zarządził, że nastąpią kolejne próby. Zarządził on, aby leśniczy odłowili wilka, a następnie przetransportowali go do wyznaczonej placówki w celu badań.

Naboje usypiające są już przygotowane. Teraz pozostaje jedynie znaleźć miejsce pobytu wilka. Mieszkańcy zostali już poinformowani o tym, aby nie wypuszczali bez opieki swoich kotów lub psów ze względu na grasowanie niebezpiecznego wilka po okolicy. Służby starają się nie wywoływać paniki, jednak informacja o groźnym zwierzęciu była niezbędna. Lekarze oddziału weterynaryjnego dla dzikich zwierząt zawiadomili władze o tym, że wilk zaatakował mieszkańców na ich prywatnej posesji, dlatego też możemy spodziewać się tego, że zwierzak jest agresywny.

Niestety wilk napadł niewielkich rozmiarów psa, który nie miał szans z dzikim zwierzęciem. Domowy pies przebywał na podwórku. Ważył on jedynie pięć kilogramów, więc nie mógł stawić oporu dorosłemu wilkowi. Niestety pomimo szybkiego przetransportowania zwierzęcia do weterynarza, lekarzom nie udało się go ocalić. Mamy nadzieję, że problem z agresywnym wilkiem wkrótce zostanie rozwiązany.