Wrocław oczekuje największej rozbudowy lotniska w historii miasta

Wrocław oczekuje największej rozbudowy lotniska w historii miasta

Tak rozległej inwestycji we Wrocławiu jeszcze nie było. Nowa infrastruktura ma za zadanie znacznie zwiększyć przepustowość lotniska na terenie miasta. Samoloty zyskają dodatkowe miejsca postojowe, a całość obsługi związanej z lotami zostanie przyspieszona. Lotnisko będzie większe i pomieści znacznie więcej maszyn w tym samym czasie, co rozwiąże kłopoty związane z oczekiwaniem na zwolnienie pasa na lądowisku. Z budżetu zostanie przeznaczone aż 350 milionów na rozbudowę tego lotniska.

Połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej. Finansowanie pochodzi z programu polegającego na połączeniu krajów Europy wygodnymi miejscami transportowymi. Z najnowszych informacji dowiadujemy się także, że z rozbudowanej infrastruktury na lotnisku będzie korzystało także wojsko. Polska planuje podjąć współpracę z kolejnymi jednostkami wojska amerykańskiego, które będzie miało swoją bazę właśnie we Wrocławiu.

Nie możemy jednak przeoczyć tego, że na inwestycji będą mogli skorzystać również zwykli pasażerowie. Lotnictwo cywilne będzie mogło skorzystać z nowej infrastruktury, ponieważ na lotnisku pojawi się znacznie więcej miejsca dla samolotów. Oznacza to, że podróżowanie między europejskimi lotniskami z Wrocławia stanie się jeszcze prostsze. Wyższy poziom funkcjonowania portu zadowoli każdego uczestnika ruchu powietrznego, a nie tylko wojska stacjonujące, dlatego też możemy być pewni co do tego, że rozbudowa infrastruktury przysłuży się także nam.

Na lotnisku pojawi się między innymi dodatkowa płyta postojowa, która zwiększy możliwość przechowywania samolotów na parkingu lotniska. Dodatkowe pasy, które zostaną rozbudowane na lotnisku, zwiększą także funkcjonalność operacji wojskowych. Dzięki dodatkowym miejscom startowym, gdy wojsko będzie musiało opuścić lotnisko, nie będzie konieczności, aby wstrzymywać na ten czas ruch samolotów cywilnych.