Policja rozbija zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze od seniorów pod pozorem działalności policyjnej

Policja rozbija zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze od seniorów pod pozorem działalności policyjnej

Siły Policyjne dokonały rozbicia międzynarodowej organizacji przestępczej, kreującej fałszywe identyfikacje jako stróżów prawa i przedstawicieli prokuratury. Celem oszustów było wykorzystanie niewiedzy i zaufania starszych obywateli, aby zdefraudować ich oszczędności. Ich działalność nie była ograniczona do granic Polski, ale rozciągała się również na tereny Niemiec. W wyniku operacji zatrzymano trzech kluczowych członków tej grupy, podejrzewanych o przestępstwo wyłudzenia majątku o wartości 700 tys. zł.

Wrocławska policja zdołała zatrzymać trzy osoby, które były powszechnie podejrzewane o aktywny udział w tej zorganizowanej strukturze przestępczej. W trakcie przeszukań przeprowadzonych w mieszkaniach oraz magazynach należących do aresztowanych, funkcjonariusze natknęli się na różnego rodzaju wartościowe przedmioty, które były własnością ofiar ich działań. Wśród znalezionych rzeczy można wymienić sztabki złota, kosztowną biżuterię oraz duże ilości gotówki.

Podkom. Przemysław Ratajczyk z działu prasowego dolnośląskiej komendy policji poinformował w miniony wtorek, że w ramach akcji służby porządkowe zabezpieczyły również trzy pojazdy należące do podejrzanych. Ponadto, na liście zabezpieczonych dóbr znalazły się luksusowe zegarki marek premium, które również były w posiadaniu osób podejrzanych o udział w tej przestępczej grupie.