Policja znalazła zwłoki zaginionego turysty z Niemiec

Policja znalazła zwłoki zaginionego turysty z Niemiec

Zaskakujące doniesienie napłynęło z okolic Zamku Książ, gdzie przez 3 dni poszukiwano 84-letniego niemieckiego urlopowicza. Ciało starszego mężczyzny znaleziono w pobliżu rzeki Pełcznicy w Świebodzicach, co potwierdziło najgorsze obawy. Turysta odłączył się od wycieczki z Wrocławia pierwszego stycznia, a jego ciało znaleziono zanurzone w mule w strumieniu w pobliżu drogi prowadzącej do jeziora i dawnej siedziby Mojej Fantazji, miejsca ukochanego przez księżną Daisy.

Jest niemal pewne, że zlokalizowano zwłoki zaginionego niemieckiego urlopowicza – informują osoby zaangażowane w akcję pościgową. Policja potwierdziła odnalezienie ciała tej osoby.

Plotki sugerują, że ciało znajdowało się w miejscu odrębnym od rejonu, w którym namierzono niemieckiego gościa. Wczoraj wśród pojazdów biorących udział w akcji był policyjny helikopter wyposażony w kamerę termowizyjną, jednak śledztwo nie przyniosło rezultatów.

Policja i ekipa poszukiwawcza, która od początku roku 2023 próbuje odnaleźć zaginionego osobnika z Niemiec, ponownie odwiedzą miejsce, w którym odkryto zwłoki. W skład wchodzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i OSP wraz z Grupą Sudecką GOPR.