Porażka Jagiellonii Białystok z zawodnikami Śląska Wrocław

Zespół piłkarski Jagiellonia Białystok doznał porażki w trakcie starcia wyjazdowego ze Śląskiem Wrocław, przegrywając 1:2 (0:0). Rezultat ten spowodował, że drużyna w żółto-czerwonych koszulkach utraciła swoją dominującą pozycję w ligowej tabeli. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Erik Exposito, zaś jedynego gola dla gości strzelił Bartłomiej Wdowik.

Zarówno pierwsza połowa meczu, który odbywał się w niedzielne popołudnie, jak i jego ogólne tempo, były charakterystyczne dla spotkań rozgrywanych w tym czasie. Obie ekipy prezentowały grę pełną ostrożności – po utracie futbolówki natychmiast wracały na swoje połowy, a wszelkie akcje ofensywne miały miejsce podczas ataku pozycyjnego. Niestety, brakowało w nich dynamiki oraz skuteczności, a sytuacja na polach karnych nie budziła emocji. Oczywiście, nikt nie był skłonny do podjęcia dodatkowych ryzykownych działań.

Na początku meczu Mateusz Żukowski zdołał przeniknąć lewym skrzydłem i oddać strzał na bramkę gospodarzy. Jednak Zlatan Alomerovic obronił tę próbę. Goście odpowiedzieli na to działanie dopiero tuż przed końcem pierwszej części meczu – Nene otrzymał futbolówkę na linii pola karnego i potężnym strzałem celował w środek bramki. Niemniej jednak Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć. Te dwie sytuacje były jedynymi momentami podbramkowymi pierwszej połowy.

Jagiellonia Białystok posiadała zdecydowaną przewagę pod względem posiadania piłki, niestety nie udało im się przekuć tego atutu na efektywne akcje podbramkowe.

Po przerwie obraz gry stał się bardziej interesujący. Początek drugiej połowy przyniósł prowadzenie dla Śląska Wrocław. Piłkę przejęli od błądzącego Nene, Samiec-Talar podał ją do Exposito, który rzucił się z nią do przodu i mocnym strzałem pokonał Alomerovicia.