Poszukiwania w Świebodzicach: Czwarty dzień poszukiwań mężczyzny, który mógł utonąć

Poszukiwania w Świebodzicach: Czwarty dzień poszukiwań mężczyzny, który mógł utonąć

11 sierpnia 2023 roku, to już czwarta doba intensywnych działań poszukiwawczych, które są prowadzone na terenie Świebodzic i okolicznego powiatu świdnickiego na Dolnym Śląsku. Wszystko wskazuje na to, że pewien mężczyzna mógł utonąć na miejscowym stawie zwanych Warszawianka. W akcję zaangażowane są różne służby: policja, straż pożarna, a także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR). Stosują one specjalistyczny sprzęt oraz korzystają z pomocy doświadczonych nurków. Czy jednak wiemy coś więcej na temat mężczyzny, który prawdopodobnie przepadł 8 sierpnia?

Policja i Państwowa Straż Pożarna nadal nie ustają w swoich wysiłkach, aby odnaleźć zaginionego. Akcja prowadzona jest zarówno w samej miejscowości Świebodzice, jak i na obszarze całego powiatu świdnickiego. Poszukiwany mężczyzna prawdopodobnie utonął wieczorem 8 sierpnia i choć minęło już kilka dni, nadal nie udało się go odnaleźć.

„Działania poszukiwawcze przy stawie Warszawianka kolejny raz wznowiliśmy dzisiaj. Rozpoczęliśmy prace o godzinie 9 rano, a o godzinie 10 dołączyli do nas nurkowie z Legnickiej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego” – informuje Michał Rzepecki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji ze Świdnicy.

Prace przy stawie rozciągającym się przy ulicach Wolności i Świdnickiej w Świebodzicach trwały od rana do późnego popołudnia także dnia poprzedniego – 10 sierpnia. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze policji z Komisariatu Wodnego z Wrocławia, ratownicy z WOPR-u wraz ze sprzętem do nurkowania, sonarem oraz łodzią motorową i trzy osoby posiadające uprawnienia nurkowe. Na miejscu byli również strażacy ze Świebodzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz dwie jednostki KMP PSP Wrocław i grupa sonarowa – dodaje Rzepecki.