Przerwa w kursowaniu pociągów na stacji Wrocław Kuźniki z powodu znalezionego niewybuchu

Przerwa w kursowaniu pociągów na stacji Wrocław Kuźniki z powodu znalezionego niewybuchu

Wrocławskie Kuźniki stały się miejscem niecodziennego zdarzenia. W pobliżu torów kolejowych odkryto niewybuch, co skutkowało tymczasowym zawieszeniem ruchu pociągów przejeżdżających przez lokalną stację.

Akcja została wznowiona o godzinie 13:20 przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Kiedy sytuacja została opanowana, spółka wysłała do nas komunikat wyjaśniający szczegóły incydentu. Jak podano, około godziny 10:00 w trakcie prac porządkowych natrafiono na przedmiot o potencjalnie niebezpiecznym wyglądzie. Wszystkie odpowiednie służby, w tym dyżurny ruchu i Straż Ochrony Kolei, zostały o tym natychmiast poinformowane. Na ich wniosek, ruch pociągów na tej stacji został zawieszony. Po zakończeniu działań służb, o godzinie 13:20 ruch pociągów został wznowiony.

PKP PLK nie podało żadnych szczegółów dotyczących przyczyn wstrzymania ruchu pociągów. W swoim komunikacie dotyczącym odwołanych połączeń jedynie zasugerowało: „Wrocław Kuźniki. Inne nieprzewidziane wydarzenia. Wstrzymany ruch pociągów.”

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że to znaleziony niedaleko torów niewybuch był przyczyną tego incydentu. Takie informacje zostały potwierdzone przez saperów pracujących na miejscu zdarzenia. Zostały powiadomione o odnalezionym granacie moździerzowym o kalibrze 82 mm.