Podpisano umowę na modernizację Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu, w tym budowę nowego bloku sportowo-dydaktycznego

Podpisano umowę na modernizację Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu, w tym budowę nowego bloku sportowo-dydaktycznego

Podjęto decyzje dotyczące przeprowadzenia renowacji i rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 6 zlokalizowanej we Wrocławiu. Plan zakłada zastąpienie obecnej, starej sali gimnastycznej trzykondygnacyjnym, nowoczesnym kompleksem sportowo-dydaktycznym. Dodatkowo, planowana jest wymiana elewacji istniejącego budynku szkolnego.

Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrocławiu jest miejscem edukacji dla 450 uczniów. Od dłuższego czasu budynek szkoły oczekiwał na niezbędny remont.

Dyrektor tej placówki edukacyjnej, Magdalena Zawadzka, podkreśla, że obecny stan budynku nie spełnia ich oczekiwań, ani nie jest dostosowany do wymagań współczesności. Jak dodaje dyrektor, uczniowie są skupieni na rozwijaniu umiejętności sportowych. Ciekawym faktem jest to, że mimo braku odpowiedniej infrastruktury sportowej, szkoła znalazła się na 6. miejscu w rankingu szkół podstawowych pod kątem aktywności sportowej.

Najważniejszym elementem planowanej inwestycji jest konstrukcja nowego bloku sportowo-dydaktycznego, który ma zastąpić obecną salę gimnastyczną.