Niezwykła inicjatywa "Nakrętki dla hospicjum" zakończona po 13 latach z powodu zmiany przepisów

Niezwykła inicjatywa "Nakrętki dla hospicjum" zakończona po 13 latach z powodu zmiany przepisów

Przez trzynaście lat trwania projektu „Nakrętki dla hospicjum”, udało się zgromadzić ponad milion złotych na rzecz instytucji. Niestety, akcja nie zostanie przedłużona, ponieważ nowe regulacje prawne nakazują stałe przymocowanie nakrętek do butelek. Mimo to, przedstawiciele hospicjum nie zamierzają poddawać się i szukają innych sposobów na zdobycie wsparcia. W związku z końcem tej inicjatywy, zapraszają wszystkich na specjalnie przygotowany festyn.

Z okazji zakończenia akcji, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci postanowiło zorganizować festyn w okolicach Pergoli, tuż obok Hali Stulecia. Wydarzenie to oficjalnie rozpoczęło się od tzw. żółtego marszu życia, który wystartował punktualnie o godzinie 9:00 rano spod kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy placu Grunwaldzkim. Festyn zaplanowany jest do godziny 13:00.

W ramach akcji zbierane były nakrętki, ze względu na to, że są wykonane z plastiku wysokiej jakości. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać ponad milion złotych. Jednak, ze względu na zmiany w przepisach, które nakazują trwałe przymocowanie nakrętek do butelek, ciężko będzie kontynuować tę formę zbiórki.

Podczas wspomnianego festynu, uczestnicy mają szansę wziąć udział w różnego rodzaju quizach z nagrodami oraz warsztatach. Oprócz tego, dostępne są stoiska edukacyjne, które można odwiedzić. Wszystkie atrakcje oferowane w ramach festynu są bezpłatne.